FAQ

Nepřehlédněte !

Hledej produkt

facebook

 

dezent-logo speedline-logodotz-logoronal logooz-logomam-logo

Oznámení o EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Kola a pneumatiky

Pneuservis je samostatná kategorie péče o vozidlo. Výběr kvalitních kol a hlavně pneumatik je jednou z nejzákladnějších povinností každého poctivého motoristy. Pneumatika je totiž to jediné, co vozidlo spojuje s vozovkou. Z toho vyplívá, že celá kola jsou velmi důležitý bezpečnostní prvek. Nekvalitní obutí vozu se může stát nebezpečné nejen pro posádku toho daného vozidla, ale také pro ostatní účastníky silničního provozu.
Každé roční období si v našem klimatu žádá svůj druh pneumatiky. Nejčastěji jde o dva druhy – letní a zimní varianta. Můžeme zvolit i třetí druh, který se nazývá celoroční, nebo také univerzální pneumatika. Ta se sice dá použít v letních i zimních měsících, ovšem zejména v zimě za horších sněhových podmínek nefunguje tak dobře jako čistokrevná zimní pneumatika. Proto je během roku optimální přezouvat letní pneu za zimní a obráceně.

Určitý vůz má i svůj specifický základní rozměr pneumatik, který je spolu s dalšími (ekvivalentními) rozměry zapsán ve velkém technickém průkazu. Tyto rozměry by měly být striktně dodržovány a to hlavně z hlediska bezpečnosti, ale také kvůli případným plněním pojistné události. Správnost rozměru pneumatik po daný vůz je totiž jedním z hlavních aspektů zkoumání případné pojistné události pojišťovnou. Důležitou kvalitativní vlastností pneumatiky je kromě značky (výrobce) i její stáří. Mezi populací kolují zkreslené a mylné informace o tom, jak stará pneumatika je použitelná pro bezpečný provoz. Na základě rozšíření těchto mylných informací mezi lidi vydali ti největší světoví výrobci pneumatik tiskové zprávy objasňující problematiku stáří pneumatik. Z těchto zpráv vyplívá, že řádně skladovaná pneumatika může být považována za novou až do pěti let od data výroby, přičemž ani po deklarovaných pěti letech ji nelze jednoznačně prohlásit za starou, nebo nekvalitní. Jen by měl být zákazník od prodejce s tímto faktem srozuměn. Takový poctivý prodejce, který klienta dopředu upozorní na více než pět let starou pneumatiku pak většinou i patřičně upraví prodejní cenu.

Samotný výběr vhodného modelu pro určité vozidlo by měl probíhat ve spolupráci s odborným prodejcem (Pneuservisem či Autoservisem), na základě jehož zkušeností a znalostí v gumárenském oboru se v konečném důsledku zákazníkovi dostane pneumatika optimálně vyhovující potřebám klienta i specifikaci jeho automobilu.

ALU disky

Pneumatiky

Pneuservis

Autoservis

Výdřeva dodávek

ABI tuning Liberec