dezent-logo speedline-logodotz-logoronal logooz-logomam-logo

Oznámení o EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Velká cena Británie - závod

F1 míří do Silverstone ve Velké Británii, domovu britského motorsportu a dějiště druhého domácího závodu Pirelli. Silverstone je znám jako jeden z nejrychlejších okruhů v kalendáři a vytváří jedno z nejvyšších zatížení pneumatik. Jakou strategii tedy tým zvolí?

Velká cena Velké Británie, Silverstone, 3. - 6. července 2014

HAMILTON V DOMÁCÍ VELKÉ CENĚ ZVÍTĚZIL NA P ZERO WHITE A P ZERO ORANGE

SEDM JEZDCŮ Z TOP 10 ZVOLILO NA PRO PNEUMATIKY VELICE NÁROČNÉM OKRUHU STRATEGII S JEDNOU ZASTÁVKOU V BOXECH

TÝMY ZŮSTÁVAJÍ NA SILVERSTONU NA TESTOVÁNÍ, VE STŘEDU SE POPRVÉ PŘEDSTAVÍ 18“ PNEUMATIKY

Silverstone, 6. července 2014 – Pilot Mercedesu Lewis Hamilton získal ve Velké ceně Velké Británie své 27. vítězství v kariéře, když v napínavém duelu s týmovým kolegou Nicem Rosbergem, ve kterém strategie hrála klíčovou roli, zvolili taktiku dvou zastávek v boxech. Rosbergovo odstoupení ze závodu znamená, že se Hamilton k lídrovi průběžného pořadí šampionátu dotáhl na rozdíl pouhých čtyř bodů. Proto v následujících závodech budou výběr pneumatik a strategická rozhodnutí ještě důležitější než dosud.

Závod byl po havárii v prvním kole zastaven a oprava poškozených bariér si vyžádala hodinové zdržení. Protože byl restart pokračováním už odstartovaného závodu, bylo jezdcům dovoleno měnit pneumatiky na startovním roštu. V případě, že jezdec v tuto chvíli obul druhou směs, teoreticky už by v dalším průběhu závodu pneumatiky měnit nemusel.

Fernado Alonso přezul své Ferrari z tvrdých pneumatik na středně tvrdé, zatímco piloti Red Bullu Sebastian Vettel a Daniel Ricciardo, Jean-Eric Vergne (Toro Rosso), Romain Grosjean (Lotus) a Sergio Perez (Force India) vyměnili středně tvrdou sadu pneumatik za tvrdou.

Lewis Hamilton vyhrál závod se strategií dvou pit stopů, ale zbylí dva jezdci na stupních vítězů – a celkem sedm pilotů z Top 10 – stavěli na jednom z nejnáročnějších okruhů sezóny v boxech pouze jednou. Daniel Ricciardo s Red Bullem, který skončil třetí, zvládl na středně tvrdých pneumatikách odjet 37 kol.

Týmy zůstávají na Silverstonu na dvoudenní testování, které proběhne v úterý a ve středu. Podle regulí pro rok 2014 musí každý tým jeden den testování v sezóně věnovat Pirelli a pomoci italské společnosti vyvíjet nové produkty. V úterý budou pro Pirelli testovat Ferrari a Marusia, ve středu je vystřídají Red Bull a Lotus. Lotus bude ve středu testovat na konceptu 18“ ráfků a dá tak nahlédnout, jak by mohla F1 vypadat v blízké budoucnosti.

Paul Hembery, šéf motorsportu Pirelli: „Restart v samotném úvodu závodu měl pochopitelně vliv na volbu strategie, někteří piloti této příležitosti využili a svou původní strategii změnili. Viděli jsme několik protichůdných přístupů, když většina jezdců, kteří pneumatiky měnili, přešla na tvrdou směs. Fernando Alonso byl schopen po restartu využít vyšší rychlosti středně tvrdé směsi – zhruba sekundu na kolo – a získal několik pozic. Také během závodu jsme viděli řadu zajímavých strategií. Přestože Silverstone představuje pro pneumatiky nejvyšší příčné zatížení z celé sezóny, sedm jezdců z Top 10 ukázalo, že je možné závod zvládnout s jedinou výměnou pneumatik, což o jejich výdrži vypovídá mnohé. Dokonce i Lewis Hamilton, který získal skvělé vítězství na domácí trati, mohl pravděpodobně absolvovat pouze jeden pit stop. Nyní už se těšíme na testování, v týdnu poprvé uvidíme, jak vůz F1 vypadá na 18“ kolech a bude velice zajímavé vyslechnout názory lidí, co si o tom myslí.“

Pravdometr:

Naše předpověď se dvěma zastávkami byla nejrychlejší strategií: středně tvrdé – středně tvrdé – tvrdé se zastávkami ve 23. a 45. kole. Nicméně zastavení závodu a následně zkrácení jeho délky mělo dopad i na vítěznou strategii. Pilot Mercedesu Lewis Hamilton jel na strategii středně tvrdé – tvrdé – tvrdé a zastavil ve 24. a 41. kole.